Mandalinci Projelerini Açıkladı…

CHP Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci, geçtiğimiz akşam Haber Türk Televizyonu’nda canlı yayınlanan “Yerel Seçim 2024” programın da Gülçin Hacıevliyagil Ayçe’nin konuğu oldu. Bodrum’un sorunlarına yönelik çözüm önerilerini anlatan Mandalinci, bazı projelerini de açıkladı.

Seçim çalışmalarında sahada çok olumlu geri dönüşler aldığını ifade eden Tamer Mandalinci, seçildiğinde Türkiye’nin en genç belediye başkanlarından olacağını kaydederek “Bu dönüşüme, değişime Bodrum’un hazır olduğunu düşünüyorum. Bu vizyon ve yenilik Bodrum’a çok yakışacak” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ SU SORUNUNA ODAKLANMAK

Kentin öncelikleri arasında su sorunu olduğunu ifade eden Mandalinci, küresel ısınmanın etkilerinin yoğun şekilde hissedildiğini, su sağlayan barajlarda doluluğun alt sınırlarda olduğunu belirtti. Bodrum’un 44 milyon metreküp olan su ihtiyacının önemli oranda barajlardan, kalanının ise yeraltı kaynaklarından karşılandığını belirten Mandalinci, DSİ’nin döşediği ana isale hattı borularında geçen dönem meydana gelen 3 bin patlakta yaşanan su kaybının da önemli bir sorun olduğuna işaret ederek, Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin alternatif hat döşemek zorunda kaldığını söyledi. Mandalinci, Ekinambarı ve Gedik bölgelerindeki kaynaklardan su hatlarının beslenmesi ve batı-kuzey bölgesinde deniz suyunun arıtılması ve Sarnıç Park modelini gibi projelerle su sorununa çözüm sunacaklarını söyledi.

Trafiğe yönelik hazırlanan rapor doğrultusunda ivedilikle çalışma başlatacaklarını açıklayan Mandalinci, kavşak düzenlemeleri yapılacağını, sinyalizasyon sisteminin devreye alınacağını ve alternatif yollar açılacağını belirtti, Bodrum’un trafik yükünün azaltılacağını kaydetti.

Kıyıda 50 metredeki yerleşim alanında tamamen turizmi teşvik edeceklerini bildiren Tamer Mandalinci, “Bodrum Belediyesi olarak butik otellerin, pansiyonların tekrardan bir cazibe kazanması ve rantabl olması için elimizden gelen bütün aksiyonları alacağız” dedi.

Artan kira fiyatları ve enflasyon sebebiyle kamuda görev yapan personelin barınma ihtiyacından mustarip olduğunu ve Bodrum’a gelmek istemediğini belirten Mandalinci, “Barınma sorununa çözüm için Muğla Büyükşehir Belediyemizle bir iştirak şirketi kurup, merkeze yakın kamu arazisinde sosyal konut projelerini hayata geçirmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

BODRUM İÇİN GÖRÜŞÜRÜM…

Seçildikten sonra ilk 100 günlük, 1 senelik ve 5 senelik projeksiyonlarını açıklayacaklarını ifade eden Mandalinci, Bodrum’u refaha kavuşturmak, vizyoner işler yapmak isteyen bir genç olarak her kesime eşit hizmet götüreceğini, ilçeye hizmet için devlet kurumlarına, bakanlıklara, milletvekillerine, Cumhurbaşkanına gitmekten çekinmeyeceğini ifade etti.

Gençleri de siyasette rol almaya çağıran Mandalinci, “Gençler memleket sorunları ve meseleleriyle ilgilenmeli. Hangi siyasi görüşten olursa olsun yaşadığı bölgeye değer katıcı siyaset üretmeli. Yaşadığım bölgeye değer katmak, daha mutlu bir Bodrum yaratmak hedefindeyim. Refah içinde bir Bodrum için gecemi gündüzüme katarak çalışacağım. Bunu meclis üyesi adayı arkadaşlarımla, ekibimizle beraber yapacağız, Bodrumlularla beraber yapacağız” ifadesini kullandı.

Çünkü bizim, İşimiz Gücümüz Bodrum!

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci - Tüm Hakları Saklıdır. © 2024