Bodrum Olay – Mandalinci, Gazetecilerle Kahvaltıda Bir Araya Geldi

Ramada Otel’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya eşiyle birlikte gelen CHP Belediye Başkan Adayı Mimar Tamer Mandalinci’nin yanı sıra Parti Meclis Üyesi Baran Bozoğlu, İlçe Başkanı Tuna Işın ve Seçim Komisyonu sorumlusu Recai Seymen katıldı.

Toplantıda kısa bir konuşma yaptıktan sonra 1 saatten fazla bir sürede basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Tamer Mandalinci, “Beni eleştirmekten hiçbir zaman çekinmeyin. Çünkü eleştirinin olmadığı yerde gelişme de olmaz. Her zaman pohpohlanır ve hakkınızda iyi bir şeyler yazılırsa sanmayın ki iyi bir yoldasınız. Tabi ki iyi yaptığınız şeyler anlatılacaktır. Ancak eleştirinin olmadığı yerde gelişmenin olmadığını düşünenlerdenim.” diye konuştu.

Bodrum’un öncelikli sorunlarına değinen ve göreve geldiği takdirde öncelikle su ve kanalizasyon sorununun çözümü için çalışmalara başlayacağını dile getiren Tamer Mandalinci, sözlerine şöyle devam etti:

“Bodrum’daki sorunlar bir günde bu hale gelmedi. Belki de yanlışların doğrulardan bir adım öne çıkmasıyla silsile halinde bugünlere geldi. Bodrum sokaklarında 5 yıldır meclis üyeliği yapıyorum. Bodrum’un en büyük mahallesinin meclis üyesiyim. Sokakta görülen sorunların muhatabı 5 yıl boyunca bendim. Bütün sorunlara hakimiz. Göreve geldikten sonra bu sorunların çözümü için ivedilikle aksiyon alacağız. Ahmet Başkanım da inşallah göreve geldikten sonra kendisi ile entegre çalışarak sorunların üzerine gideceğiz. Ben mimar olarak kente baktığımda çok ciddi bir estetik kaygısı yaşıyorum. Bodrum’un sokaklarında gezerken o sıvası dökülmüş, cepheleri boyanmamış bakımsız binalarını görüyorum, bir turist gözüyle bakıyorum. Bu estetik kaygıyı ortadan kaldıracağız. Cadde ve sokaklarımız sadece turizm sezonu öncesi değil yılın 12 ayı turizm olacakmış gibi muntazam bir şekilde hazırlayacağız. Sokaklarımızı, caddelerimizi, binalarımızı güzelleştireceğiz. Bodrum’a gelen insanların önce gözlerine hitap edeceğiz. Bodrum’da alternatif yol arayışı var. Bazı imar yollarında terkler henüz yapılmadığı için, ara yollar, tali yollar, açılması bazen mümkün olmuyor. Göreve geldikten sonra bunların üzerine gideceğiz. Bu şekilde vatandaşlar konuşup yol hakkı, geçit hakkı problemini çözeceğiz. Alternatif yol arayışı içerisine gireceğiz.”

Bodrum’daki kıyı işgalleri ile ilgili sorulan soruyu da yanıtlayan Tamer Mandalinci, “Türkiye’de sahiller halkındır ve halkın kullanımına açıktır. Ancak burada bazı turizm tesislerimiz var. Bunların önlerindeki sahili kullanıyorlar fakat tüm sahili himaye altına almaları, oraya giriş çıkışa ağır bir şekilde müdahale etmelerini kabul edemem. Bununla ilgili gerekli müdahaleleri yapma konusunda da imtina etmem. Sağ olsun Ahmet Başkanım birçok bölgede halk plajları açtı, bazı halk plajlarının rehabilitesi noktasında adımlar gerekli adımlar attı. Göreve geldiğimizde açık olan halk plajlarını genişleterek daha büyük kitlelere ulaştıracağız. Kıyılarımızın halkın daha rahat kullanımına açılması için gerekli aksiyonları alma noktasında, mevcut olan halk plajlarının da geliştirme, rehabilite ve daha iyi duruma getirme noktasında elimden gelen çalışmaları yapacağım.” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Süleyman Nadir Ataman’ın Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Listesi’ne alınması ile ilgili soruya yanıt veren İlçe Başkanı Tuna Işın, “CHP’de meclis üyesi olmuş bütün arkadaşlarımız CHP’nin meclis üyesidir. Ne Ekrem İmamoğlu’nun meclis üyesidir ne de İstanbul’un fark etmez. Bahsedilen arkadaş da burada yaşıyor. O arkadaş da buranın yurttaşıdır, buranın sorunları ile dertlenebilir. Burada kötü bir durum olduğunu düşünmüyorum.” diye konuştu.

CHP Bodrum’daki kayyum söylentileri ile ilgili konuşan Tuna Işın, “Bizde kayyum sistemi yok. Doğu ve Güneydoğu’ya baktığınız zaman kayyum iktidarın takdiridir. CHP’de olamaz.” dedi.

Çünkü bizim, İşimiz Gücümüz Bodrum!

Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci - Tüm Hakları Saklıdır. © 2024